Новини
Новини за 2005
 
КФН издаде лиценз на Фонд за недвижими имоти България за извършване на дейност като дружество със специална инвестиционна цел за инвестиране на средства в недвижими имоти. Комисията потвърди и проспект за публично предлагане на 150 000 акции с номинал 1 лв., издадени от дружеството в резултат на първоначално увеличаване на капитала. Във фонда институционален инвеститор /задължителен според закона/ е Инвестиционно дружество Надежда с 40% от капитала, близко до финансовата група около Първа инвестиционна банка и Първа ФБК. Преобладаващата част от останалите акции са разпределени по 4% от капитала между 13 лица. Между тях най-интересни са бившият зам.-министър на икономиката Калоян Нинов и фирма ПИК ООД, в която по 50% държат бившият зам.-министър на икономиката Гати ал Джебури и съпругата му Йорданка. С 4% участва и Тодор Брешков, управител на Първа ФБК, както и София Интерешънъл секюритиз АД.
Източник: Пари (24.03.2005)
 
Софийският градски съд на основание чл. 6 във връзка с чл. 231, ал. 3 ТЗ регистрира с решение от 20.IV.2004 г. по ф. д. № 9191/98 промени за "София интернешънъл секюритиз" - АД: вписва промени в устава, приети на ОС на акционерите от 31.III.2004 г.; вписва преместване на седалището и адреса на управление в София, район "Оборище", ул. Марин Дринов 5; заличава като член на съвета на директорите Йоланта Димитрова Андреева; вписва като член на съвета на директорите Веселин Митков Славчев; заличава като изпълнителен директор Пламен Димов Дичев; вписва като изпълнителен директор Иво Петров Петрушев; дружеството се представлява от изпълнителния директор Иво Петров Петрушев.
Източник: Държавен вестник (26.04.2005)
 
Софийският градски съд на основание чл. 6 във връзка с чл. 251, ал. 4 ТЗ с определение от 20.IV.2004 г. допуска прилагането в търговския регистър по ф. д. № 9191/98 на проверения и приет годишен счетоводен отчет за 2003 г. на "София интернешънъл секюритиз" - АД.
Източник: Държавен вестник (26.04.2005)
 
Увеличаване на капитала на "Фонд за недвижими имоти България" АДСИЦ от 650 000 лв. на 20 150 000 лв. реши съветът на директорите на дружеството на проведено заседание на 29.04.2005 г. Капиталът на акционерното дружество със специална инвестиционна цел ще се извърши чрез издаване на 19 500 000 нови обикновени безналични акции с номинална и емисионна стойност 1 лв. Инвестиционен посредник по увеличението ще бъде "Първа ФБК". Право да участват в увеличението на капитала имат лицата, придобили акции най-късно 14 дена след датата на обнародване на съобщението за публично предлагане по чл.93 от ЗППЦК в Държавен вестник. Междувременно от борсата съобщиха, че с решение на Софийския градски съд в търговския регистър са вписани акциите от първоначалното увеличение на капитала, но емисията от 150 000 акции все още не е регистрирана за търговия на борсата. В средата на април компанията, инвестираща в недвижими имоти, направи задължителното първоначално увеличение на капитала. Тогава всичките предложени 150 000 права се изкупиха на цена от 0.51 лв. за бройка чрез една сделка от клиент на посредника "София интернешънъл секюритиз", като за цялото количество бяха платени общо 76 500 лв. "Фонд за недвижими имоти България" получи лиценз от Комисията за финансов надзор на 23 март. Институционален инвеститор в компанията е инвестиционно дружество "Надежда" с дял от 40%. Около 4% от компанията притежава ИП "София интернешънъл секюритиз", а останалата част от капитала е разпределен между 12 физически лица. Инвестиционните намерения на "Фонд за недвижими имоти България" е да построи вилно селище до с. Влас. Общата инвестиция в този проект ще бъде над 7 млн. лева. Въпреки че книжата на компанията са листвани на борсата, все още няма регистрирана сделка. В петък при затваряне на борсата по позицията имаше две оферти купува съответно за 50 и 100 акции на цена съответно от 0.75 лв. и 0.70 лв. срещу никакво предлагане.
Източник: Дневник (03.05.2005)
 
Софийският градски съд на основание чл. 6 във връзка с чл. 231 ТЗ регистрира с решение от 24.VI.2004 г. по ф. д. № 9191/98 промени за "София Интернешънъл Секюритиз" - АД: вписва увеличение на капитала от 350 000 лв. на 530 000 лв. чрез издаване на нови 180 поименни акции с право на глас с номинална стойност 1000 лв.
Източник: Държавен вестник (01.07.2005)
 
Софийският градски съд на основание чл. 6 във връзка с чл. 119, ал. 2 ТЗ с решение по ф. д. № 12125/2004 вписа в търговския регистър под № 88393, том 1116, стр. 128, дружество с ограничена отговорност с фирма "МНИ" - ООД, със седалище и адрес на управление София, район "Средец", пл. Народно събрание 9, с предмет на дейност: обслужване и поддържане на придобити от дружества със специална инвестиционна цел недвижими имоти, извършване на строежи и подобрения, водене и съхранение на счетоводна и друга отчетност и кореспонденция, извършване на всички други необходими дейности като обслужващо дружество по смисъла на чл. 18, ал. 2 от закона за дружествата със специална инвестиционна цел, както и всякаква друга дейност, незабранена със закон. Дружеството е с неопределен срок, с капитал 6000 лв., със съдружници Калоян Йончев Нинов, Тодор Людмилов Брешков, Чавдар Иванов Донков, Николай Сергеевич Драгомирецки, Иво Петров Петрушев и Марио Исам Саади Алджибури и се управлява и представлява от Чавдар Иванов Донков.
Източник: Държавен вестник (04.10.2005)
 
Софийският градски съд на основание чл. 6 във връзка с чл. 119, ал. 2 ТЗ с решение по ф. д. № 12163/2004 вписа в търговския регистър под № 88685, том 1123, стр. 38, еднолично дружество с ограничена отговорност "Импулс проект" - ЕООД, със седалище и адрес на управление София, район "Красно село", бул. Ген. Скобелев 42, с предмет на дейност: обследване, организиране и изпълнение на проучвателни, проектантски и консултантски дейности в областта на енергетиката. Дружеството е с неопределен срок, с капитал 5000 лв. и се управлява и представлява от едноличния собственик на капитала и управител Свилен Светославов Кръстанов.
Източник: Държавен вестник (04.10.2005)